Akce

UMA ArtGuide

 

 

 

Ve vybraných galeriích v Praze je možné najít QR kódy či přehrávače a získat tak přístup k UMA ArtGuide. Průvodce má formu rozhovorů vedených lektorkami UMA: You Make Art s vystavujícími umělci nebo kurátory, které přirozenou formou poskytnou jak informace k jednotlivým uměleckým dílům, tak i vhled do celkové koncepce výstavy – jejího tématu, architektury, doprovodných programů a zařazení do kontextu českého, či zahraničního výstavního provozu. Rozhovory probíhají v češtině nebo angličtině.

 

Cílem projektu je přiblížit a zprostředkovat divákovi komentované prohlídky aktuálních výstav v nezávislých pražských galerijních institucích skrze audio záznam.

 

Naší snahou je vytváření pozitivního vztahu veřejnosti všech věkových kategorií k současnému umění a usnadnění jejich orientace na umělecké scéně.

 

Nahrávky jsou zdarma ke stažení na webovém rozhraní SoundCloud. Mohou je tak kromě široké veřejnosti využít také pedagogové k rozšířené výuce dějin umění i jiných předmětů (český jazyk, občanská výchova), případně je možné využít cizojazyčné nahrávky pro oživení výuky angličtiny.

 

 

 

z5 nahoru