Akce

UMA Audioguide

 

 

 

Ve vybraných galeriích v Praze, Brně a Ústí nad Labem je možné najít QR kódy či přehrávače a získat tak přístup k UMA Audioguide. Průvodce má formu rozhovorů vedených lektorkami UMA s vystavujícími umělci nebo kurátory, které přirozenou formou poskytnou jak informace k jednotlivým uměleckým dílům, tak i vhled do celkové koncepce výstavy – jejího tématu, architektury, doprovodných programů a zařazení do kontextu českého, či zahraničního výstavního provozu. Rozhovory probíhají v češtině nebo angličtině.

 

Cílem projektu je přiblížit a zprostředkovat divákovi komentované prohlídky aktuálních výstav v nezávislých pražských galerijních institucích skrze audio záznam.

 

Naší snahou je vytváření pozitivního vztahu veřejnosti všech věkových kategorií k současnému umění a usnadnění jejich orientace na umělecké scéně.

 

Nahrávky jsou zdarma ke stažení na webovém rozhraní SoundCloud. Mohou je tak kromě široké veřejnosti využít také pedagogové k rozšířené výuce dějin umění i jiných předmětů (český jazyk, občanská výchova), případně je možné využít cizojazyčné nahrávky pro oživení výuky angličtiny.

 

 

Partnerské galerie:

 

Praha

Galerie Meetfactory

Galerie Kostka

etc. galerie

35m2

Fotograf Gallery

FUTURA

Karlin Studios

Galerie Jelení

Galerie Kurzor

Galerie Mimochodem

Galerie Ferdinanda Baumanna

Artwall Gallery

Entrance Gallery

 

Brno

Klubovna

Industra

Fait Gallery

 

Ústí nad Labem

Dům umění Ústí nad Labem

Galerie Buňka

Galerie Emila Filly

Hraničář

 

 

 

z5 nahoru